Pożegnanie Kapitana

Standard
Xiao Ming Que po 10 latach gry w Royal Shimontsen kończy karierę piłkarską. Shimontsen pożegnało swojego kapitana.

 

Czwartego listopada wyszedł na boisko po raz 152. w swojej niezwykłej karierze. W trakcie dziewięciu sezonów gry dla Royal Shimontsen Xiao, grający na pozycji środkowego obrońcy osiągnął coś czego nie udało się chyba nikomu na jego pozycji. Zdobył łącznie 37 bramek (to ponad 4 trafienia na sezon) oraz zaliczył 15 kluczowych podań. Aż 73 razy został wybrany do 11 kolejki Xpert11, 2-krotnie pełniąc w niej rolę kapitana.

Ming Que rozegrał najwięcej spotkań spośród wszystkich graczy występujących w czerwono-czarnej koszulce, stając się jednocześnie żywą legendą klubu. Jest jednocześnie drugim strzelcem w historii klubu. Jak to możliwe, że jako obrońca osiągnął takie liczby? Wszystko dzięki jego doskonałym, precyzyjnym wolnym i opanowaniu przy rzutach karnych. Przez długie sezony to właśnie on wykonywał te najważniejsze stałe fragmenty gry. Dzięki nim w 2. sezonie ligi bialeńskiej osiągnął trzecią najwyższą liczbę punktów w lidze – aż 15! Natomiast w 3. sezonie zdobył nagrodę trzeciego Króla Strzelców.

Jeśli zaś chodzi o historię calej ligi Xiao kończy karierę na 4. pozycji najlepszego strzelca ligi oraz 21. pozycji asystenta. Zajmuje jednak pierwsze miejsce w tabeli graczy kolejki. Można więc rzecz, że Xiao Ming Que to najlepszy gracz w historii ligi bialeńskiej! 11-krotnie karany był żółtymi kartkami, jednak nigdy w ciągu 152 spotkań, co przystoi kapitanowi, nie dostał czerwonej kartki.

Ming Que słynął z ciężkiej pracy na treningach. Był wzorem do naśladowania dla kolegów z całej drużyny. Dzięki jego wysiłkom i zaangażowaniu Royal Shimontsen w trakcie dziewięciu sezonów jego gry zdobyło mistrzostwo, aż pięciokrotnie! Jeden raz kapitan mógł natomiast unieść nad siebie Puchar Bialenii.

Chyba każdy zgodzi się, że wraz z odejściem Xiao kończy się pewna epoka. Mam jednak żywą nadzieję, że pozostali piłkarze wezmą przykład ze swojego kapitana i w grę drużyny będą wnosić tyle ile on.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s