16 lat Hasselandu

Standard

Wkrótce 16. rocznica powstania Hasselandu. Przypominamy więc prapoczątki naszej mikronacji. Kilka pierwszych postów na liście dyskusyjnej…

konfederacja

 

20 czerwca 2001 13:26

Dobrym zwyczajem jest krótkie przedstawienie swojej osoby, aby i inni wiedzieli, z kim mają przyjemność dyskutowac. Nie trzeba podawać prawdziwych nazwisk ani imion, można
posłużyć się wyłącznie pseudonimem. Zaczne od siebie: Mieszkanka Poznania, lat 21, sudentka UAM, stałe łącze z domu (SDI). Zdecydowana bojowniczka o demokrację.
Załozyciel, ovner – administrator wirualnego państwa Demokratyczna Rzeczpospolita Poska.
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do przedstawienia się
Magda Hasse

###

20 czerwca 2001 13:48
Przedstawiam sie i ja: mieszkam w Warszawie, jestem dziennikarzem, zajmuje sie tematyka miedzynarodowa (glownie wschod – zwlaszcza Ukraina i Bialorus). W domu mam starego Macintosha Classica bez dostepu do Internetu, wiec pozostaje mi moj piekny, niebieskoszary iMac w pracy – zazwyczaj od 12.00 do 18.00, a czasami do 24.00 i dluzej… rowniez bywa, ze w niedziele.
Pozdrowienia,
Piotr [de Zaym]        

###

1 lipca 2001 14:25
Chcialbym zamieszkac w Krolestwie Hasslandu. Wybralem dzialke nr 10, bo przez nia przebiega chyba droga z Wariatkowa w glab kraju, a wiec jest to dzialka o znaczeniu strategicznym. Jesli domek mozna miec za darmo- to poprosze (wzor nr 6). Chcialbym w przyszlosci zbudowac gdzies hotel dla przyjezdzajacych tu mieszkancow Wariatkowa. Na razie, z braku wladz w Krolestwie (?), oferuje swoje uslugi jako Marszalek Dworu, moge byc tez Kanclerzem Wielkim Koronnym. Funkcje te co prawda nie sa przewidziane Konstytucja, ale w prawdziwym królestwie powinny istniec. Na razie funkcje te moge pelnic spolecznie, ale jesli Jego Krolewska Mosc wyznaczy jakas godziwa pensje, to nie odmowie.
Z powazaniem,
Piotr [de Zaym]

###

26 sierpnia 2001 21:50

Z dniem 1 września 2001 r. powierzam Piotrowi baronowi [de Zaym] stanowisko Premiera i powierzam misję stworzenia rządu w Królestwie Hasselandu. Biorąc pod uwagę, że Pan Baron jest jak na razie jedynym poddanym Królestwa, nie okresla sie czasu trwania misji ani długości kadencji. Pensja Premiera wynosi 5.000 zł. miesiecznie.
Królowa Magdalena

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s